• Hogyan zajlik egy kezelés?


    Sokszor kérdezitek meg, hogy hogyan is zajlik egy kezelés, mire számítsatok majd, így összefoglaltam a legfontosabb tudnivalókat.

    Kezdés előtt pár kérdést fogok feltenni a lovaddal kapcsolatban, átbeszéljük az esetleges problémákat, amik a mindennapok során adódnak – ez magában foglalja nem csak a lovaglási, hanem földről való viselkedésbeli gondokat is – illetve a ló korábbi ismert sérüléseit, betegségeit. A lovad igénybevételére is rá fogok kérdezni, azaz hetente hány alkalommal és milyen jellegű munkát végeztek.

    Egy olyan helyet keresünk majd, ahol a ló biztonságban, kényelmesen érzi magát és nincs nagy zűrzavar, ami elterelheti a figyelmét. Ez lehet akár a karámja – még akkor is, ha több lóval lakik együtt – de a kikötőhöz vagy a boksz elé is beállhatunk. (A bokszban bent nem szívesen kezelek, jobb az, ha nagyobb tér áll rendelkezésünkre.) Megkérlek majd, hogy fogd meg a lovad kézben, hogy ha esetleg arrébb lép majd a kezelés közben, ne feszüljön bele a kötőfékbe és ne ijedjen meg.

    Ideális a masszázst úgy időzíteni, hogy elkerüljük a forgalmasabb, „izgalmasabb” napszakokat (etetés, karámozás), mert ez megzavarhatja a lovadat a kikapcsolásban. Kérlek igyekezz úgy időzíteni az edzéstervedet, hogy aznap se a kezelés előtt, se pedig utána ne mozgasd a lovat, illetve ideális esetben másnapra is csak futószáras munkát szoktam javasolni.

    A kezelések általában 60-90 percet vesznek igénybe.

    Minden alkalommal ismerkedéssel, valamint finomabb érintéseket igénylő technikákkal kezdek. Ez biztosítja azt, hogy a lovad lenyugodjon és egész idő alatt kényelmesen érezhesse magát velem, hiszen sok ló reagálna negatívan arra, ha azonnal a fájdalmas területek kezelésébe kezdek.

    Ezt követően kezdem meg a stresszpontmasszázst. Ez a technika kifejezetten az izmokban összegyűlt feszültséget, „csomókat” célozza meg:

    Mindenki ismeri az érzést, mikor egy hosszú nap után fájdalmas akár csak megmozdítani is a vállainkat – a lovak is tapasztalják ezt, a stresszpontmasszázs pedig az ilyen izomfájdalmak enyhítésében játszik szerepet. A stresszpontok helytelen használat, túlterhelés esetében jönnek létre. Ha a ló valamilyen okból nem megfelelően használja a testét, (ez lehet akár rossz szokás, helytelen képzés, stressz, fájdalom…) egyes izmok kevesebb, míg más izmok – hogy ezt kompenzálják – több munkát végeznek, mint „normál üzemmódban”. Az ilyen túlterhelés miatt alakulnak ki idővel a stresszpontok.

    Fontos tudni, hogy egy már kialakult, (úgynevezett aktív) stresszpont nem tűnik el magától, masszázs segítségével, valamint pihentetéssel és célzott gyakorlatok végzésével lehet őket feloldani, az izmot újra teljesen fájdalommentessé tenni.

    A kezelés során végig jelzem, hogy milyen rendellenességeket, fájdalmas pontokat találok, valamint megbeszéljük azt is, hogy ezeknek milyen okai lehetnek. A végén elmondom, hogy milyen terápiát (milyen jellegű munkát vagy konkrét feladatokat) javaslok, szükségesnek érzem-e a kontroll kezeléseket, illetve mutatok egy-két egyedül is végezhető technikát, hogy te is tudj segíteni a lovadnak.

    Ha felkeltettem az érdeklődésed, vedd fel velem a kapcsolatot az elérhetőségeim egyikén:

    Telefon

    +36 70 219 4087

    Email

    mlovasok@gmail.com

    Instagram

    @pacimasszazs

    Facebook

    Pacimasszázs

  • Kérdésed van, vagy foglalni szeretnél?

    Vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeimen, vagy az űrlapon keresztül!

    Kiszállás

    Igény szerint országosan

    EMAIL

    mlovasok@gmail.com

    Telefon

    +36 70 219 4087